33 aydın İstanbul’da da anıldı

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 2 Temmuz 1993 Sivas katliamında ömrünü yitiren 33 aydından biri olan Asım Bezirci’yi mezarı başında andı. İmamoğlu “Bu tıp katliamlara ve davranışlara vesile olan anlayışların tabanını oluşturan bakış açılarının ve şahsen hareketin içinde olan insanların varlığından, hakikaten bu milleti ve bu vatanı Allah korusun” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, 2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Madımak Otel’de yaşanan katliamda ömrünü yitiren 33 aydından biri olan müellif, eleştirmen, şair ve mütercim Asım Bezirci’nin Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etti.

İmamoğlu’na  CHP milletvekili Turan Aydoğan, Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yetenekli Polat eşlik etti.

“MİLLETİMİZ BU TÜRLÜ BİR ACI HİÇBİR VAKİT YAŞAMASIN”

Bezirci’nin kabri başında dua eden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Asım Bezirci’nin mezarını ziyaret ederken, aslında katledilen 33 hoş insanın, yeterli insanımızın, vatandaşımızın, canlarımızın huzurundaymış hissiyle buradayız. Ne yazık ki tarihimizde, hepimizi çok derin üzen ve acısı hiçbir vakit dinmeyecek olan, ancak tıpkı vakitte geleceğe gerçek bakışımızda da en büyük duanın, ‘Milletimiz ve vatanımız bu türlü bir acıyı, bu türlü bir anı hiçbir vakit yaşamasın’ temennisiyle, duasıyla hareket etmemiz gerekir.

Bu tıp katliamlara ve davranışlara vesile olan anlayışların tabanını oluşturan bakış açılarının ve şahsen hareketin içinde olan insanların varlığından, hakikaten bu milleti ve bu vatanı Allah korusun. Hüzünlüyüz elbette. Çok âlâ dost Rıfat Ilgaz’la yan yana yatıyorlar. Rıfat Ilgaz’ı yazan ve onunla çok uygun dost olan birisiydi Asım Bezirci. Allah rahmet etsin. Yeri cennet olsun.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*