Abdullah Avcı: Çok düzgün bir Trabzonspor vardı

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu ikinci maçında Kızılyıldız’ı konuk etti. Uğraş 2-1’lik sonuçla temsilcimizin lehine sonuçlandı.

Karşılaşma sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Avcı, “Bugün daha istikrarlı, kompakt, merkezi kapatan ve topa sahip olan, oyunun bütünde çok güzel bir Trabzonspor vardı. Çabuk etmedik. Geçişi bazen yaptık, bazen durduk. O son gol bize yakışmadı. Onu kabul etmiyorum.” sözlerini kullandı.

Avcı, sahayaı sedye ile terk eden Abdülkadir Ömür için ise “Abdülkadir Ömür’ün mide bulantısı vardı gündüzden beri. Çok kıymetli bir şeyi olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

“Trezeguet, kendini kanıtlamış bir oyuncu. Bunu bir gün yapacağını biliyordum. Taraftarın takviyesi ona devam etsin, özel bir oyuncu. Bazen hislerini karıştırıyor. Bir değişime girdik, gelen oyuncu da şampiyon olan gruba geliyor.”

BASIN TOPLANTISI

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi ikinci haftasında alanında Kızılyıldız’ı 2-1 yenen Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Bugün bir kıvılcıma gereksinimi vardı. Bunu yakaladık diye düşünüyorum.” dedi.

Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, son 2 maçta oyun manasında eksikleriyle alakalı çalışmalar yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Maç öncesi teknik olarak eksikler üzerinden hem tahlilde hem pratikte çalışmalarla geri bildirim toplantısı yaptık. Rakibin de bazen 5’li karşılamasında da 4’lü karşılamasına da çalıştık, hazırlık yaptık. Oyuna rakip 5’li başladı. Bilhassa son 2 maçta çıkardığımız tahlillerde beklerimizin istikrarlı kompakt kalmasına sağladık. Topa sahip olarak rakibe baskı yaparak geçişte topun ardına geçerek merkeze kenara yönlendirerek oyunun büyük kısmını hakikat oynadık. Rakibin 10 kişi kalmasından sonra topa biraz daha fazla sahip olduk. Son 11-10 kısımda bize yakışmayacak bir gol oldu. Maç 11-10, 11-9 da olsa, 3-0, 4-0 olsa futbol anı he anı gerçek oynamanız gerekiyor. Zira oyun sizi cezalandırıyor.”

Geçen yıldan şampiyon olan ekip olduklarını lakin 5 sakat, 4 de gruptan ayrılan oyuncularının bulunduğunu lisana getiren Avcı, şunları söyledi:

“Şampiyon kadroya gelen oyuncuların duygusu oluyor, kendini ispat ederek bir an evvel kadroya katkı sağlamak istiyorlar. Hislerin karıştığı bilhassa son 2 haftada kopmalar yaşadık. Son kısım hariç oyunun genelinden çok mutluyum. Bugün Avrupa Liginde tekrar varlığımızı hissettirdik. Her kulvarda yarışmak istiyoruz. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Taraftara da bugün bir teşekkür ediyoruz. Bilhassa son vakitlerde yaratılan yapay gündemde bana takımıma ekibe takviye oldular. Taraftarlarla bağımız çok güçlü. Bu kentin gücü var, bunu olumlu istikamette kullanalım. 3 gün sonra ağır tempoda 12. maçımıza çıkacağız. Taraftarlar takviye olsun kazanıp ulusal grup ortasına nefes alarak girmek istiyoruz.”

Bordo-mavili oyuncular ile kaybedilen iki maçtan sonra zihinsel ve bağlantı olarak birebir takımıyla birlikte görüşmeler yaptıklarını anlatan Avcı, “Takımın potansiyeli var. Bugün bir kıvılcıma gereksinimi vardı. Bunu yakaladık diye düşünüyorum.” dedi.

Avcı, ekipteki sakatlıklarla ilgili bilgi vererek, “Yusuf Yazıcı, pazar günü bizimle olmayacak. ‘Risk almayalım’ dedik. Önümüzdeki hafta prestijiyle grupla çalışmalara başlayacak. Larsen’in ise daha iç yan bağında sorun vardı. Abdülkadir Ömür’ün mide sorunu oldu.” dedi.

Karşılaşmada 1 gol atan, 1 asist yapan Trezeguet’in potansiyeli olan bir futbolcu olduğunu belirten Avcı, bugün varlığını hissettirdiğini kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*