Alanyaspor-Beşiktaş maçına damga vuran karar: Yanlış karar, önemli yanılgı

Alanyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 2’nci haftasında Beşiktaş’la karşı karşıya geldi. Heyecan dolu çabada hakem kararları tartışma konusu oldu. Kuvvetli maçın akabinde beIN Sports’un hakem yorumcuları, müsabakanın hakemi Yasin Kol’un kararlarını kıymetlendirdi.

‘BUNA SARI KART DİYORSA…’

Emrecan Uzunhan’ın gördüğü birinci sarı kartı yorumlayan hakem yorumcuları, Yasin Kol’un kararını yanlış buldu. Bülent Yıldırım pozisyonla ilgili, “Yanlış karar, önemli hata” değerlendirmesini yaptı. Lale Orta da değerlendirmenin yanlış olduğunu düşündü. Deniz Çoban ise “Buna sarı kart diyorsa maçta 10 tane sarı kart çıkması lazım” tabirlerini kullandı.

“KIRMIZI KART GÖRMELİYDİ”

Rachid Ghezzal’ın yerde kaldığı konumda Targhalline’nin atağı hakkında değerlendirmelerde bulunan hakem yorumcuları farklı kararları savundu. Bülent Yıldırım açıklamasında, “Penaltı yanlışsız, Targhalline kırmızı kart görmeliydi” diye konuştu. Bülent Yıldırım’ın değerlendirmesine katılan Lale Orta da durumla ilgili, “Penaltı yanlışsız, Targhalline kırmızı kart görmeliydi” açıklamasını yaptı. Deniz Çoban hakemin kararını hakikat bulduğunu belirterek, “Penaltı gerçek, kırmızı karttan emin değilim” dedi.

2. SARI KART DOĞRU

Emrecan Uzunhan’ın gördüğü ikinci sarı kartı kıymetlendiren hakem yorumcularından Bülent Yıldırım, Yasin Kol’un kararını yanlışsız buldu. Lale Orta ile Deniz Çoban da Emrecan Uzunhan’ın ikinci sarı kartını hakikat buldu.

“İKİNCİ SARI KART GEREKİRDİ”

Fatih Aksoy ile Gedson Fernandes ortasındaki konumda Fatih Aksoy’un ikinci sarı kartıyla ilgili kararı kıymetlendiren Bülent Yıldırım, “İkinci sarı kart gerekirdi” açıklamasını yaptı. Lale Orta ise Bülent Yıldırım’la tıpkı kararı savundu. Deniz Çoban da eski hakemlere katıldı.

“ASLA SUSMAYACAĞIZ”

Beşiktaş İdare Şurası Üyesi Seyit Ateş, Alanyaspor maçının akabinde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Karşılaşmanın hakeminin verdiği kararları eleştiren Seyit Ateş, “Beşiktaş’a uzanan her kol bu sene kırılacaktır. Asla susmayacağız! Hakem hakkaniyetli biçimde maç yönetsin. Geçen yıldan beri devam eden hakem operasyonları sürüyor” dedi.

“YARININ HABERCİSİDİR”

Beşiktaş İdare Konseyi Üyesi Umut Tahir Güneş de Alanyaspor karşılaşmasının akabinde bir paylaşım yaptı. Hakem yanlışı nedeniyle mağdur olduklarını belirten Umut Tahir Güneş, “Bugün yapılan yarının habercisidir. Bu maç rakip ekiple senaristin oyunudur. Açıklama geliyor… Susmayacağız” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*