Almanya’da kaybolmaya karşı renkli valiz tavsiyesi alay konusu oldu

Almanya’nın Frankfurt Havalimanı yetkilileri, işçi yetersizliği sebebiyle havalimanında valizlerin kaybolması sorununa farklı bir tavsiye sundu. Yetkililerin ‘renkli valiz kullanın’ önerisi Alman basınında alay konusu oldu.

Covid-19 salgını sırasında havayolları ve havalimanlarının işçi azaltması, salgın sonrasında canlanan havayolu turizmin artmasıyla işçi ezası baş gösterdi.

Personel kasveti sebebiyle iptal edilen seferler, kâfi olmayan yer hizmetleri, yaşanan kaos ve kaybolan bagajlardan ötürü artan şikayetlere Frankfurt Havalimanından çeşitli yaratıcı ipuçları içeren tavsiyeler geldi.

POLİS, İSİM ADRES YAZAN ETİKETLERİ ASLA ÖNERMİYOR

Yetkililer, 20 Temmuzda yaptıkları açıklamada yolcuların çoğunlukla siyah valiz tercih ettiğini tabir ederek “Birçok insan siyah valizle seyahat eder. Bu, valiz bulmayı çok vakit alıcı bir hale getirir. Kişisel çıkartmalar, renkli bir bagaj kayışı, kumaş bantla yapıştırılmış bir işaret, renkli valiz kılıfları yahut hatta bir modül armağan kurdelesinin bile kullanışlı olduğu kanıtlanmıştır” denildi.

Açıklamada valizlerin hem iç hem dış kısmına açıkça görünebilir ve okunaklı mülkiyet ve adres bilgisi yazılması tavsiyesi ayrıyeten dikkat çekti zira güvenlik güçleri isimlerin ve adreslerin bulunduğu bagaj etiketini güvenlik gerekçesiyle katiyetle önermiyor.

“LÜTFEN ARTIK SİYAH VALİZ YOK!”

Almanya basınında esprili bir karşılık bulan bu açıklama için Bild medya organı “Lütfen artık siyah valiz yok!” başlığı atarak havalimanında talep edilmeyi bekleyen 2 bin kayıp valiz olduğu tabir edildi.

Almanya’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı yetkililerinin işçi azlığına tahlil bulmak yerine yolcuların çok fazla siyah valiz kullandığını belirtmesi ve polisin tam aksisi tavsiye vermesini eleştirildi. DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*