Amber Heard’e iyi haber: En güzeli seçildi

Unilad’ın haberine göre, Londra’daki Gelişmiş Yüz Kozmetiği ve Plastik Cerrahi Merkezi’nden uzman Dr. Julian De Silva, yüz haritalama tekniği kullanarak, Yunan Altın Oran tekniğine göre en güzel yüzün kimde olduğunu inceledi.

Altın oran formülüne göre, yüzün uzunluğu ile genişliği arasında bin 618’lik oran olmalıdır. İkinci olarak burun uzunluğu ve dudaklar ile kaşlar arasındaki mesafe bu orana uymalıdır. Üçüncü olarak çene ucu ile kaşların birleştiği yer arasındaki mesafe üzerinden yüzün uzunluğu ölçülür.

De Silva, 2016 yılında yüzün 12 temel noktasını inceledi ve Amber Heard’ün altın orana yüzde 91.85 oranında uyduğunu tespit etti.

De Silva, US Weekly’e o dönem yaptığı açıklamalarda “Yunanlar bu oranın doğada dört bir yanda binlerce yıldır bulunduğunu tespit etti ve dünyanın en güzel yüzlerinin gizli formülü olduğu düşünülüyor” demişti.

Aynı yüz tarama teknolojisi Kim Kardashian’ın en güzel kaşlara, Scarlet Johansson’ın en güzel gözlere ve Emily Ratajkowski’nin en güzel dudaklara sahip olduğunu tespit etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*