Biden kopya kağıdıyla yakalandı

ABD Lideri Joe Biden, dün katıldığı bir toplantıda elinde duran kâğıdı kazara havaya kaldırdığında başına geleceklerden habersizdi.

“Roosevelt Odasına girin ve iştirakçilere merhaba deyin” diye başlayan hususlar halinde yazılmış direktiflerin bulunduğu bu kağıt bir kere daha Biden’ın toplum içinde, bilhassa de kıymetli toplantılarda yapacakları ve yapmaması gerekenlerin danışmanları tarafından kendisine iletildiğinin bir başka ispatı oldu.

Gaflarıyla gündemden düşmeyen Joe Biden’a özel olarak hazırlanan bu direktiflerde kendi koltuğuna oturması ve konuşmalarını ve yorumlarını kısa tutup 2 dakika ile sonlandırması söyleniyor.

NOTU KALDIRINCA YAKALANDI

Biden, ABD idaresinin petrol şirketleriyle rekor gaz fiyatlarıyla uğraş konusunda sabah toplantısına katıldıktan sonra rüzgar sanayisi yöneticileriyle yaptığı bir toplantıda belgeyi geriye gerçek tuttuğunda bir fotoğrafçı bu anı belgeleyen fotoğrafı çekmeyi başardı.

Daktilo edilmiş notta muhabirler geldikten sonra “Kısa yorumlarda bulunacaksınız (2 dakika)” yazıyor.

Notta muhabirler ayrıldığında, “AFL-CIO Lideri Liz Shuler’a bir soru soruyorsunuz” ve akabinde “katılımcılara teşekkür EDİYORSUNUZ” ve “Ayrılıyorsunuz” yazıyor.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.