Birileri Bu Altcoin’den Muazzam Miktarda Alıyor! Peki Neden?

Birisi Binance borsasından muazzam miktarda Ethereum satın alıyor. Henüz kimliği bilinmeyen bu kişi ETH fiyatı 1.200 dolar civarındayken birikime geçti. Satın alım, altcoin piyasasının toparlandığı süreçte geldi.

Bir yatırımcı Ethereum’da birikime geçti, peki neden?

Binance’de ETH/USD çiftinde muazzam miktarda satın alma hacmi gözlemleniyor. Bu da büyük bir yatırımcının veya anonim balinanın 1.228 doları değerlendirdiğini gösteriyor. Balina, fiyat bu bölgedeyken alabileceği kadar çok ETH satın aldı. Bu işlemler altcoin piyasanın hafifçe toparlandığı dönemde geliyor.

Altcoin balinalarının iştahının arkasındaki temel nedenler

Her şeyden önce, normal satın alma gücü Ethereum’un fiyat performansını en azından kısmen etkilememektedir. Ancak grafikte görüldüğü gibi Ethereum son zamanlarda yatay hareket ediyor. Bununla birlikte, büyük miktarlardaki satın almanın büyük miktarlarda satış veya açığa satış ile dengelendiğini gösteriyor.

Ethereum fiyatı, son 7 gün içinde 1,049.76 dolarla dip seviyesini buldu. 18 Haziran, kripto para piyasasında sert satışların olduğu bir dönemdi. Ethereum şimdi hafif bir toparlanma sürecinde. Yazım sırasında. 1.200 doların üzerinde işlem görüyor.

Ethereum için şu anda alım ve satım emirleri arasındaki dengesizlik ciddi seviyelerde. Bu nedenle, büyük kurumlar piyasaya geri dönmeyi seçmedikçe, piyasaya sürülen hemen hemen her türlü satın alma gücü, Ethereum fiyatında ciddi bir sıçramayı tetiklemiyor.

Bununla birlikte, piyasa volatilitesinin olmamasına rağmen, böylesine büyük bir nakit akışı, lider altcoin’de önemli bir indirimle satın alacak bazı yatırımcıların hala var olduğu anlamına geliyor.

Bu satın almalar ne anlama geliyor?

Ne yazık ki, alım ve satım emirleri arasında daha önce belirtilen dengesizlik, büyük satın alma gücü ve piyasada yukarı yönlü volatilitesinin olmaması nedeniyle gelecekte Ethereum yatırımcıları için sorunlara neden olmaktadır. Anonim yatırımcı, boğalar ayılara karşı mücadeleyi kaybederse ve piyasadaki en büyük ikinci kripto para geri çekilirse, mevcut likidite eksikliği göz önüne alındığında zor olabilecek büyük yatırımlarını satmak zorunda kalacak.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir bütün olarak kripto para piyasası hala oldukça dalgalı. Aynı zamanda, piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden yedisi, bu esnada düşüşteydi.

Diğer yandan, ETH topluluğu için hala iyi haberler var. Ethereum ağındaki sıfır olmayan adreslerin sayısı 82.919.388 ATH’ye ulaştı. Bu, adresler minimum miktarda olsa bile ağın kullanıcı tabanının büyüdüğü anlamına geliyor.

Minimum miktarlar hakkında konuşurken, 0.01+ ETH tutan adreslerin sayısı bile 23.264.304 ATH’ye dokundu. Ek olarak, merge de olumlu bir senaryo çiziyor. ETH 2.0 mevduat sözleşmeleri önceki zirvelerini geçmeye devam etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*