CANLI: Canan Kaftancıoğlu kararının akabinde CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda neler oluyor?

Yargıtay, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü. Karar akabinde açıklama yapan Kaftancıoğlu, “İktidardaki berbatlığı bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz” dedi.

Açıklanan karardan sonra CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu toplumsal medya hesabından partisinin bütün milletvekillerini İstanbul Vilayet Başkanlığı’na çağırdı. Kılıçdaroğlu’nun da İstanbul’a gerçek yola çıktığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun bu talimatının akabinde CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda hareketlilik başladı.

Cumhuriyet.com.tr, CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı önünden canlı bildiriyor.

17.00 CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba: Seyahat davasından çıkan siyasi kararla birlikte hukukun Türkiye’de askıya alındığını dünya duydu. Bu karar siyasi bir karardır. Seçime giderken ön almaya yönelik bir yol paklığı yapmaya çalışıyorlar.

16.45 CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP binası önünde açıklama yaptı.

Hamzaçebi şunları söyledi: Şayet bu toplumsal medya paylaşımlarında rastgele bir halde bir terör örgütü propagandası, rastgele bir formda cumhurbaşkanına hakaret, rastgele bir halde Türk Ceza Kanunu’nun kimi hususlarını ihlal eden kimi sözler olmuş olsaydı savcılar herhalde altı yıl beklemezlerdi.. Sonra harekete geçen savcı, başlatılan soruşturma görülen mahkeme ve bugün Yargıtay’ın kararı. Bu bu kararın hukuksuz olduğunu gösteriyor.

16.30: CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı önünde hareketlilik başladı. Gazeteciler, vilayet başkanlığı önünde hazırlıklarını yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*