CHP’li Muharrem Erkek’ten Yargıtay’ın Kaftancıoğlu kararına sert reaksiyon: ‘İstanbul’u kaybetmeyi hala hazmedemediler’

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na, toplumsal medya paylaşımlarını münasebet göstererek ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ kabahatlerinden verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün mahpus cezasını onadı.

“ASLA VE ASLA UMUDUNUZU KAYBETMEYİN”

Kaftancıoğlu ise toplumsal medya hesabı Twitter’dan Yargıtay’ın kararına ait “Yargıtay’dan kararın çıktığı bilgisi ulaştı. Burada problem Canan Kaftancıoğlu’na ne ceza verildi, nasıl sıkıntısının ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan ötürü merak eden arayan dostlarıma şunu söylemek isterim; Biz iktidardaki berbatlığı gönderinceye kadar bu ülkede yalnızca Canan Kaftancıoğlu için değil, 84 milyon için hukuku ve hukukun  üstünlüğünü sağlayıncaya kadar her biçimde çalışmaya devam edeceğiz. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin” sözlerini kullandı.

BİZE 1 CM GERİ ADIM ATTIRAMAZLAR; ASLA BAŞARAMAYACAKLAR”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bütün milletvekillerini İstanbul Vilayet Başkanlığı’na çağırdı. Balıkesir’den İstanbul için yola çıktığını belirten CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek, Yargıtay’ın Kaftancıoğlu’na ait kararını Cumhuriyet’e kıymetlendirdi.

Saray’ın duvarları ortasında endişenin çok büyük olduğunu söz eden Erkek, “Korktukça daha da otoriterleşiyorlar daha adaletten uzaklaşıyorlar. Bir hükümet, bir iktidar hukuktan uzaklaştıkça cürüm tertibine dönüşür. Yargıyı silah olarak kullanan bir Saray iktidarıyla karşı karşıyayız” dedi.

Hiçbir biçimde geri adım atmayacaklarını söz eden Erkek, “Bize 1 cm geri adım attıramazlar” sözlerini kullanırken “Bugün akademisyenler, öğrenciler, bayanlar, siyasetçiler haksız soruşturmalarla karşı karşıya bıraktırılıyor. Maksat demokrasi gayreti veren her kesiti baskı altında bırakmak. Asla başaramayacaklar” dedi.

“KAYBETMEYİ HALA HAZMEDEMEDİLER”

Erkek, “Bu dava da kinle intikamla yürütülen bir davadır” dedi ve şöyle devam etti:

“İstanbul’u kaybetmeyi hala hazmedemediler lakin İstanbul’u kazandık. Türkiye’yi de kazanacağız. 85 milyon kazanacak”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*