Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Terörle gayret sati bir kavram değildir. Kuşatıcılığı çok geniştir. Bizim PKK ile uğraşımız tıpkı vakitte hepinizin de bildiği üzere AB’nin PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesine başka bir kılıf uydurdular.

Terör örgütü olarak kabul ettiklerini söylüyorlar, YPG’yi neden etmiyorsunuz? YPG katiyen PKK’nın bir farklı doğurduğu terör örgütüdür. AB olduğu üzere dünyada da tıpkı formda hatta ileri gidiyorum ABD de görüşme konusunda fırsatlar tanıyor.

Almanya, İsveç, Finlandiya, Fransa hepsinde terör örgütleri her türlü gösteriyi yapıyor. Bunlar oralarda terör estiriyor. Yöneticileri her türlü garantiyi veriyor. Bunları kendilerine daima anlattığımız üzere ikili görüşmelerde de anlattık.

“TERÖRİSTLERİ HALA VERMEDİLER”

Türkiye’de yıllar yılı bunlarla bu çabayı sürdürdüğümüz üzere, Kandili kendileri için merkez haline getirmeleri PKK ve YPG’nin bir terör estirmeleridir. Batı bunları hala gizliyor. Başta Almanya olmak üzere, İsveç’te Finlandiya’da yürüyüş yapıyorlar. Teröristleri bize hala vermediler. Bugün Hollanda Başbakanı ile geniş bir görüşme yaptık. Yarın İngiltere ve Finlandiya ile görüşmelerimiz olacak. Bu görüşmeleri biz aramızdaki telefon diplomasisini kesmemek ismine yapacağız.

“EVET DİYEYEMİZ”

Her şeyden evvel terör örgütlerinin bütün dokümanları ve bilgileri bizde olduğuna nazaran, mağduru da biz olduğumuza nazaran NATO’nun terör hassasiyetlerini biliyorsak, NATO’nun bir güvenlik örgütü olduğunu biliyorsak bir terör örgütünün alınmasına evet diyemeyiz. AB üyesi ülkelerinin birçoğu bu terör örgütlerini kabulenmeyi kendi parlamentolarında konuşma yaptırıyorlar. “

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.