Erdoğan’dan ‘seçim’ talimatı: Toplantının detayları ortaya çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AKP MYK toplantısının ana gündem hususlarından biri seçimler oldu. Hürriyet’te yer alan habere nazaran Erdoğan’ın toplantıda, “2023 seçimlerinin ehemmiyetine değinerek, “Halkımızın alım gücünü artırmaya yönelik önlemler almaya devam edeceğiz. Yılbaşında emekçi, memur, emekliye yeni maaşlarındaki artışla ve sonrasında enflasyondaki düşüşle birlikte iktisat manasında da daha olumlu bir periyoda girmiş olacağız” dediği belirtildi.

Erdoğan’ın, “2023 seçimlerini kazanacağız. Herkes çalışmasını yapsın. Milletvekili adaylarını uygun belirleyelim. Kamuoyu çalışmaları yapalım. Listeler için 6 ay var. Listeleri ince eleyip, sık dokuyun” talimatını verdiği öğrenildi.

Toplantıda birtakım kurmaylar bilhassa Anadolu vilayetlerinde teşkilatın listelerde yer almak istediğini söyleyip, bu yüzden ona nazaran bir çalışma yapılması gerektiğini söz etti. Kurmaylar ayrıyeten, “Yeni isimler listede olacak. Yıpranmış isimler listede olmamalı. Listeler için daha düzgün çalışmamız gerekiyor” diye konuştu. Toplumsal medyadaki gündemin de değerlendirildiği toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar toplumsal medyada kendilerini oyalayıp dursunlar, biz halkımızla bir ortada olmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*