‘Gelecek için yelken açanlar’ Hatay’da seyahatlerini tamamladı

İklim değişikliğine dikkat çekmek emeliyle 22 Nisan’da Hopa’dan ‘Gelecek için yelken açıyoruz’ sloganı ile seyahate çıkan Bear Sailing Yelken Kadrosu, son durakları Hatay’ın Arsuz ilçesine ulaştı.

Artvin Hopa’dan 22 Nisan’da yola çıkan Murat Tan ve arkadaşları, seyahatlerinin son durağı Arsuz Madenli Limanı’na geldi. İklim değişikliğine dikkat çekmek gayesiyle Artvin Hopa Limanı’ndan denize açılan yelkenli tekne, Arsuz Madenli Yat Limanına ulaştı.

Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi ve Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü öncülüğünde başlatılan proje kapsamında sırf rüzgar gücü kullanılarak 23 günde Hatay Deniz Otobüsü (HADO) limanına ulaşan tekneyi Hatay Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcıları Bülent Ok ve İhsan Çakar ile birlikte Arsuz Belediye Lideri Asaf İnanç ve vatandaşlar karşıladı.

İklim değişikliği, sürdürülebilir hayat, yenilenebilir güç kaynakları ve karbon ayak izi konusunda farkındalık yaratmak için başlatılan proje ‘Gelecek İçin Yelken Açıyoruz’ sloganıyla start aldı.

22 Nisan’da Türkiye’nin kuzeyindeki en uç limandan başlayan seyahat, 14 Mayıs’ta güneydeki en uç limanında tamamlandı. Güvertesinde EXPO 2021 Hatay flaması taşıyan yelkenli teknenin kaptanı Murat Tan, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve Arsuz Belediyesi yetkililerine, gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*