İnce: Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce Hatay’ın Dörtyol ilçesinde vatandaşlarla kucaklaştı, problemlerini dinledi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan İnce, “Daha evvel söylemiştim. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur dedim. Seçildi 15 lira oldu. Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bunu göndermek lazım. Memlekete hayır gelmez bundan artık” dedi.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Hatay Dörtyol’da dolmuş esnafıyla bir ortaya geldi. Dolmuş esnafıyla çay içen İnce, esnafın meselelerini dinledi. Esnafa ekonomik sıkıntıların nedenini tahliliyle birlikte anlatan İnce, iktidara yüklendi.

Akaryakıt fiyatlarına gelen artırımlarla başlayan sohbette esnaflara dolmuş fiyatını soran İnce, “Geçen sene dolmuş fiyatı 13 liraydı bu yıl 18 oldu” cevabı üzerine “Akaryakıt 4 kat artarken bu iş yürümez” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FAİZCİSİ ERDOĞANDIR”

İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’de personel zorda, emekli zorda, işsiz zorda, öğrenci zorda. Üniversite kantininde sordum çocuklara en büyük sorun ne dedim? Karnımızı doyuramıyoruz dediler. Pekala 2022’nin birinci üç ayında en fazla kâr eden dal hangisi? Bankalar. Ne kadar artırmışlar kârlarını, yüzde 235. Yüzde 1000 kar eden banka var.

Bu bankalara bu parayı Erdoğan verdi. Merkez Bankası’ndan aldı yüzde 14 faizle parayı, yüzde 24 faizle sattı. Ortadaki farkı memur, çiftçi, emekli, esnaf ödüyor. Bankaların kasası para doldu. Yüzde 235 büyüdüler.

Milletin cebinden bu paraları alıp, bankaların kasasına koyan Erdoğan’dır. Türkiye’nin en büyük faizcisinin ismi Erdoğan’dır. Sonra millete dönüyor nas diyor. Sizi işletiyor, kandırıyor sizi. Size teklifim bu iktidarı da bu muhalefeti de gönderin. Yesyeni bir parti var Memleket Partisi. Gelin bunları bir arada gönderelim.

ÜRETMEDEN OLMAZ

Üretmeden olmaz, tarladan, seradan başlamazsan, Rusya’dan Ukrayna’dan buğday alırsan olmaz. Onun için Türkiye’nin yeni bir çıkışa muhtaçlığı var. Yakında şeker yerine Amerikan mısır şurubunu dayayacaklar millete.

Peynir fiyatlarını iki ay sonra göreceksiniz. Şu aylar Kars’ta, Trakya’da, Erzincan’da peynir yapılır. Şu anda peynir yapamıyorlar neden zira süt yok. Süt ineklerini kestiler. Neden kestiler? Zira yem değerli.

FAİZ HARAMSA ÇİFTÇİDEN ESNAFTAN NEDEN FAİZ ALIYORSUN?

23 milyon ton buğday tüketiyoruz. 17 milyon ton üretiyoruz. Bir vakitler satıyorduk. 6 milyon ton buğdayı dışarıdan alıyoruz. Türk çiftçisinden 2.25 liraya aldılar. Ukraynalı’dan 6 liraya aldılar. Yazık günah bu millete.

Maharetsiz, kibirli, millete palavra söylüyor. Sonra da dönüyor millete faiz haram. Faiz haramsa neden çiftçiden faiz alıyorsun? Öğrencinin kredi borcundan, esnafın kredisinden neden faiz alıyorsun o vakit.

Yüzde 19 faiz haram da yüzde 14 faiz helal mi? Bu millet kendi kararını kendi verecek. Daha evvel söylemiştim. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur dedim. Seçildi 15 lira oldu. Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bunu göndermek lazım. Memlekete hayır gelmez bundan artık.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.