Kemal Kılıçdaroğlu, MYK’da Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, hakkında verilen 9 yıllık mahpus cezasının 4 yıl 11 aylık kısmı evvelki günlerde Yargıtay tarafından onandı.

Ayrıyeten Kaftancıoğlu’na siyasi yasak getirildi.

Bu kararın çabucak akabinde İstanbul’a hareket eden CHP başkanı Kılıçdaroğlu, burada MYK’yı fevkalâde olarak topladı.

CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda dün sabah yapılan harika toplantıda Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na sahip çıktı.

“İl liderimiz olmaya devam edecek”

Kılıçdaroğlu, siyasi yasaklı hale gelen Kaftancıoğlu için, “Cezaevine konulsa da misyonundan Yargıtay kararıyla alsalar da vilayet liderimiz olacak” dedi.

“Soğukkanlı olacağız, sandıkta bitireceğiz”

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun baskılara karşı partililerinden sakin kalmalarını istediği, “Biz itidalli duracağız. Çabayı yükselteceğiz ancak provokasyona gelmeyeceğiz. Onlar kendi mevkilerini korumak için her türlü berbatlığa başvurabilir. Biz asla kötülükle karşılık vermeyeceğiz. Ancak en az onlar kadar güçlü bir halde direnç göstereceğiz. Bu işi sandıkta bitireceğiz” yorumunu yaptığı öğrenildi.

‘Mitinge odaklanın’ talimatı

Öte yandan Kılıçdaroğlu, parti örgütlerine 21 Mayıs’ta Bursa’dan İstanbul’a alınan Milletin Sesi mitingine odaklanmaları talimatını verdi.

Maltepe’de saat 18.00’de yapılacak mitingde, daha evvel Mersin’deki üzere hayat pahalılığı, yoksulluk, ekonomik kriz ve adaletsizliğin işleneceği, tıpkı vakitte Kaftancıoğlu kararına da reaksiyon gösterileceği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.