Konya’da düğünü fırsat bilen akrabalar, 510 bin TL’lik hırsızlık yaptı

Konya’nın Kulu ilçesibe bağlı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde bulunan emekli gurbetçi G.K.’ye ilişkin müstakil meskende 24 Temmuz 2022 Pazar günü hırsızlık olayı yaşandı.

Hırsızlar, eşyalar ortasına saklanmış olan çelik kasanın anahtarını buldu ve kasada bulunan 510 bin TL pahasındaki altın ve dövizi çaldı.

Gurbetçi düğün günü meskenden gittini söyledi

Hırsızlık ihbarı üzerine adrese Kulu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları sevk edildi.

Ekipler konutta inceleme yaparken yapılan görüşmede mesken sahibi G.K., daima konutta olduğunu, yalnızca olay günü kısa vadeli torununun düğününe gitmek için meskenden ayrıldığını söyledi.

Düğünde olmayan akrabalardan şüphelenildi

Bunun üzerine polis takımları, hırsızlık olayını G.K. ile akraba olan bireylerin gerçekleştirmiş olabileceğini kıymetlendirerek düğünde olmayan akrabalar Kasım K. ve Furkan Ö. ile ilgili araştırma yaptı.

Şüpheliler olay günü araç kiralayıp Ankara’ya gitmiş

Araştırmada, Furkan Ö.’nün olay günü araç kiraladığı, kiralık araç içerisinde Kasım K. ve Sinan T. birlikte olduğu ortaya çıktı.

Kiralık aracın GPS kayıtlarını inceleyen polis, aracın hırsızlığın gerçekleştiği saat aralığında mesken etrafında bulunduğunu, daha sonrasında Ankara’ya gittiğini ve daima olarak hareket halinde olduğunu tespit etti.

Hırsız akrabalar bir ölçü para ile yakalandı

Şüphelilerden öbür bir cürümden aranması olan Kasım K. 28 Temmuz Perşembe günü Ankara’da kaldığı otelde polis tarafından yakalandı. Kasım K.’nin üzerinde ve otel odasında yapılan aramada bir ölçü para ve ziynet eşyaları bulundu.

İHA’nın haberine nazaran; hırsızlık olayını Kasım K., Furkan Ö. ve Sinan T’nin birlikte gerçekleştirdiğini belirleyen polis, diğer şüpheliler Furkan Ö. ve Sinan T.’yi de yapılan çalışmayla yakaladı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*