Kripto Para Balinaları, Bu Hafta O Altcoin’lere Yükleniyor!

Kripto piyasaları, ABD’nin borç tavanı sorunlarının küresel sermaye piyasalarına yayılacağına ilişkin haberlerin etkisiyle Mayıs ayına ılık bir başlangıç yaptı. Piyasadaki kasvetli havaya rağmen kripto balinaları bazı altcoinlerde yükseliş pozisyonu aldı.  Kripto balinaları son haftalarda Arbitrum, HEX ve MASK gibi kripto para birimlerine stratejik yatırımlar yapıyor. Tarihsel eğilimlere dayanarak, bu altcoinler Mayıs 2023’te büyük kazançlar elde etmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Arbitrum balinaları, düşüşten yarar sağlıyor

14 Nisan ve 11 Mayıs tarihleri arasında Arbitrum (ARB) fiyatı yüzde 35 oranında düştü. Ancak ilginç bir şekilde, bir milyon ila 10 milyon ARB token bakiyesine sahip balinalar düşüşü satın almaya devam etti. Aşağıdaki grafik, 13 Nisan ve 16 Mayıs tarihleri arasında cüzdanlarına 158 milyon ARB daha eklediklerini gösteriyor.  Mevcut piyasa fiyatı olan 1,20 dolara göre, yeni eklenen tokenlar yaklaşık 190 milyon dolar değerinde. Balinalar arasındaki bu birikim çılgınlığı, Mayıs ayında Abritrum fiyatlarının daha da yükselmesi için önemli bir öncül olabilir.

Kripto para balinaları, sıradaki HEX rallisi için yerlerini alıyor

Diğer yandan, Mayıs ayındaki yüzde 40’lık fiyat düzeltmesinden önce, Richard Heart liderliğindeki HEX token, yatırımcıların dikkatindeydi. HEX, stratejik bir kripto balinası grubundan yatırım çekmeye devam etti.  On-chain veriler, bir milyon ila 100 milyon arasında coin tutan kripto balinasının Mayıs 2023’te başka bir HEX boğa rallisi için şimdiden konum aldığını ortaya koyuyor.  Aşağıdaki Santiment grafiği, 5 Mayıs ve 16 Mayıs tarihleri arasında bakiyelerine yaklaşık 400 milyon dolar değerinde 13 milyon token daha eklediklerini gösteriyor.

Oldukça dikkat çekici bir şekilde, balinalar HEX fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 50 oranında geri çekildiğinde bile satın almaya devam etti. Uzmanlara göre bu eğilim devam ederse, HEX sahipleri önümüzdeki günlerde önemli bir fiyat artışı bekleyecek.

Büyük yatırımcıların gözü MASK’ta

Mask Network, kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir Blockchain protokolüdür. Esasen, geleneksel internetin üzerinde çalışan merkezi olmayan bir ağ katmanı ekleyerek bir köprü görevi görür.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Mask Network’ün yerel MASK token’ı, dikkat çekti. MASK, son haftalarda büyük kurumsal kripto yatırımcılarının radarına giren bir başka altcoin oldu. MASK fiyatı Mayıs ayında yüzde 15 oranında düşmüş olsa da, kripto balinaları gelecekteki fiyat beklentilerine olan güvenlerini korudular.

Aşağıdaki grafik, 100.000 ila 1 milyon MASK tutan kripto balinalarının 7 Mayıs’tan bu yana nasıl 1,41 milyon token daha biriktirdiğini gösteriyor.  Mevcut piyasa değeri olan 3,9 dolara göre, yeni eklenen tokenlar 5,5 milyon doların üzerinde bir değere sahip. Kripto balinalarından oluşan bu stratejik küme birikim çılgınlığına devam ederse, MASK’ın ralli gerçekleştirmesi ihtimaller dahilinde. 

Balinalar, belirli bir kripto para biriminden en az 100.000 dolar değerinde tutan büyük yatırımcılardır. Orantısız derecede büyük finansal güçleri nedeniyle, alım/satım modelleri bir varlığın fiyatını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Bu nedenle, stratejik yatırımcıların Mayıs 2023 yaklaşırken balinaların alım/satım modellerini takip etmeleri önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir