Mehmet Aslantuğ Milletvekili Seçildi mi? TİP Adayı Mehmet Aslantuğ Meclise Girdi mi?

Türkiye’nin sıcak gündeminde yer alan 2023 Seçimleri kapsamında yapılan araştırmalar sürüyor. 28. dönem milletvekili genel seçimleri için birçok ünlü isim milletvekili adayı olarak karşımıza çıktı. Bu isimlerden biri de başarılı oyuncu Mehmet Aslantuğ oldu. Türkiye İşçi Partisi’nden gelen teklif teklif üzerine aday olan Mehmet Aslantuğ’un son durumu merak edildi. Peki Mehmet Aslantuğ milletvekili seçildi mi? TİP adayı Mehmet Aslantuğ meclise girdi mi?

Detaylar içeriğimizde…

Miltonlarca seçmen 14 Mayıs günü Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitti.

Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve ATA İttifakı adayı Sinan Oğan yarıştığı seçimlerde milletvekili adaylarını hakkındaki son duruma da merak konusu oldu.

Mehmet Aslantuğ Milletvekili Seçildi mi? TİP Adayı Mehmet Aslantuğ Meclise Girdi mi?

Rol aldığı yapımlardaki performansıyla geniş bir hayran kitlesine kavuşan Mehmet Aslantuğ, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın teklifiyle milletvekili adayı oldu. 

Muğla birinci sıradan milletvekili adayı gösterilen Mehmet Aslantuğ, milletvekili seçilemedi. 

Son verilere göre, Muğla’da açılan sandıklarda 40.927 oyda kalan TİP’in milletvekili adayı Aslantuğ TBMM’ye giremedi.

Mehmet Aslantuğ seçime günler kala sosyal medya hesabında şu açıklamayı yapmıştı:

”Sadece seçime değil, ülkenin onur mücadelesinin oylanacağı sabaha üç gün kaldı. Bu mühürlü zaman için; insiyatif alan, elini taşın altına koyan güzel çocuklarla birlikte olmaktan mutluyum. Ve… Bizzat buradan söylemek istediğim şeyler var! Saklayamam, esirgeyemem… Borçluyum! Nezaketen sorulmamış bütün sorulara; tüm haklara, özgürlüklere, meraklara… Bilmek isteyene, güvenmek isteyene; velhasıl umutlarını teslim etmeye hazır bütün niyetlere, gönül kapım üzerinden borçluyum! Ve hatta; yalanlara, korkulara, kıskançlıklara; arsızlığa, hırsızlığa da borcum var! Siyaseten değil, haysiyet üzerinden! Kendimi bildiğim, öğrendiğim ne varsa o nedenle. Öyleyse… Yine ve yeniden ödeyelim”

TİP Milletvekili Çıkardı mı?

Kesin olmayan sonuçlara göre, seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında giren Türkiye İşçi Partisi (TİP), 4 milletvekili çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir