Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yurttaki öğrencilere sürpriz ziyareti

Anneler Günü öncesi, İstanbul’daki GSB Cevizlibağ Atatürk Yurdu’nda kalan öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun enteresan sürpriziyle keyifli anlar yaşadı.

Türkiye’nin ünlü şeflerinden Türev Uludağ, bu özel gün için, ailelerinden uzakta yaşayan gençlerin annelerine ulaşarak onların en sevdikleri yemeklerin tanımlarını alırken evlatlarına olan hasret ve hasretlerini de dinledi.

Anne tanımları yurtta pişirildi

Türkiye’nin dört bir yanına gidilip, binlerce kilometre kat edilerek alınan tarifler yurtta pişirildi.

En sevdikleri anne yemeklerinin hazırlandığından haberi olmayan öğrenciler, sinevizyonda annelerinin hasret içeren görüntü iletilerini izlerken göz yaşlarına hakim olamadı.

His dolu anların yaşandığı esnada yemekleri Türev Şef’in servis etmeye başlamasıyla şaşkınlıkları artan gençlerin yüzündeki gülümseme ise görülmeye kıymetti.

“Çocuklarınıza kendi evlatlarımız üzere göz kulak olduğumuzdan lütfen emin olun”

Anne tanımı ile hazırlanmış yemeklerle renklendirilen sofraya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da eşlik ederek öğrenciler ile bir ortaya geldi.

Onların his dolu anlarına şahit olan Bakan Kasapoğlu, yayınlanan görüntüde ise gençlere ve onların ailelerine seslendi.

Kasapoğlu, “Evinizden uzakta, eğitim hayatını sürdürmenin ne kadar meşakkatli olabileceğini biliyoruz. Bizler Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt sistemini rahat etmeniz, yuva sıcaklığını yaşamanız ve toplumsal hayatın bütün imkanlarından faydalanmanız mantığı ile hayata geçirdik. Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınıza kendi evlatlarımız üzere göz kulak olduğumuzdan lütfen emin olun” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.