Muş’ta koyunlarını kurtarmak isteyen adam trenin altında kaldı

Muş’un merkezine 24 kilometre uzaklıktaki Eğirmeç köyü içinden geçen demiryolunda feci bir olay yaşandı.

Geçimini hayvancılıkla sağlayan 8 çocuk babası Raif Bozkurt, 65 küçükbaş hayvanıyla birlikte konutundan çıktı.

Koyunlarını kurtarmaya çalıştı

Hayvanlarını otlatmak için meraya götüren 70 yaşındaki Bozkurt, sürüsünü demiryolunun karşısına geçirmek istedi. O esnada kendisine yaklaşan Tatvan-Elazığ seferini yapan yük trenini son anda fark eden Bozkurt, koyunlarını kurtarmaya çalıştı.


Trenin altında kalarak hayatını yitirdi

Başaralı olamayan Raif Bozkurt, koyunlarıyla birlikte yük treninin altında kalarak hayatını kaybetti.

Cenaze, otopsi için hasteneye götürüldü

Acı durumun yaşanmasının arkasında bögeye sevk edilen jandarma takımları, olayın yaşandığı yerde güvenlik tedbiri alırken sıhhat grupları de savcının cesedi incelemesinin akabinde otopsisi yapılmak üzere cenazeyi Muş Devlet Hastanesine götürdü.

Muhtar olayı anlattı

Sabah 04.30 civarında sürünün demiryolunu geçmeye çalıştığı esnada tren geldiğini ve hayvan sahibinin koyunlarını kurtarmak için müdahale ettiğini belirten Eğirmeç köyü muhtarı Numan Aydoğan, “Tren o sırada hem hayvanlara hem de vatandaşa vuruyor. Olayda vatandaşımız öldü, 65 de küçükbaş hayvanı telef oldu. Buraya olay yeri inceleme geldi, takımlar geldi, jandarma geldi, savcı geldi. Cenaze buradan alınıp merkeze otopsi için götürüldü. Vatandaş olay yerinde vefat etti.” dedi.


Soruşturma devam ediyor

Bölgeye gelen demiryolu çalışanları ve özel yönetim takımları de raylardaki telef olan küçükbaş hayvanları iş makinesi ile temizleyip bulunduğu yerden kaldırdı.

İHA’nın haberine nazaran; yaşana olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.