Müzisyen Ruken Yılmaz Şişli’de konser verecek

Müzisyen Ruken Yılmaz, yeni albümü “Sê Çiya”nın (Üç Dağ) birinci konserini İstanbul Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde verecek. Konser, bu akşam saat 20.00’de başlayacak.

Beş derleme ve bir besteden oluşan “Sê Çiya” albümüyle, bir sefer daha tüm dinleyicilerine “merhaba” diyeceğini belirten Ruken Yılmaz, “Büyük bir titizlikle çalıştığımız bu albümde, müziğin gereksiniminden öte bir dokunuş yapmamaya çalışarak, ezgileri ve vokalimi en yeterli formda duyuracak estetik bir anlayışla çalıştık. Baştan sona her an, dinleyicinin müziğin içinde kalmasını, melodilerin tüm dinleyicimizin hislerine en hoş biçimde eşlik etmesini umuyorum” dedi.

RUKEN YILMAZ KİMDİR?

2008 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği kısmında okuyan Yılmaz, o devirde Mezopotamya Kültür Merkezi bünyesinde müzik yapmaya başladı. 2016 yılında Genco Arı idaresinde birinci solo albümü Zelî’yi çıkarmadan evvel birçok küme ve projede yer aldı. Akabinde birçok single yayınladı ve 2022’de Nurhak Kılagöz’ün yönettiği ikinci solo albümü Sê Çiya’yı çıkardı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*