Napoli Kulübüne Osimhen transferinden soruşturma

Napoli Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasına nazaran, Napoli Kulübünün 2020’de Fransa’nın Lille grubundan takımına kattığı Osimhen’in transferi inceleme altına alındı.

Konuyla ilgili İtalyan basınında yer alan haberlerde, soruşturma çerçevesinde Napoli grubunun Castel Volturno ve Roma’daki kulüp binalarında mali polis takımlarınca bu transfere yönelik aramalar gerçekleştirildiği belirtildi.

Haberlerde, Napoli Lideri Aurelio De Laurentiis’in de bu transferle ilgili “şüpheli” sıfatıyla soruşturma geçirdiği kaydedildi. De Laurentiis’in kendisi dışında karısı Jacqueline Baudit, oğlu Edoardo ve kızı Valentina’nın da savcılık tarafından sorgulandığı aktarıldı.

Napoli Savcılığının soruşturması çerçevesinde, Fransa’da da kimi aramaların yapıldığı kaydedildi.

Savcılığın soruşturmasının temelinde, mali hesaplarda usulsüzlük, kelam konusu futbolcunun transferine ait mali bildirimlerde eksik ve uydurma bildirim kuşkuları olduğu tabir edildi.

Napoli’nin Osimhen transferi daha evvel İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) müfettişlerinin yürüttüğü futbolcu transferlerinde haksız sermaye çıkarı gösterme soruşturmasına da mevzu olmuştu.

Napoli, 2020 yılında Lille’den yaklaşık 70 milyon avro bedelle Nijeryalı golcüyü transfer etmişti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.