Öğrencilerden Babacan’a ODTÜ’ye giriş engeli

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘ın Çatı Kafe’de yapılacak söyleşisi, öğrenci gruplarının tepkisiyle karşılaştı. Öğrenciler tarafından kafe önünde yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Ali Babacan, stadında devrim yazan ODTÜ’de kendi propagandasını yapmaya çalışıyor. Yapmaya çalıştı ama izin vermedik. TÜPRAŞ, TEKEL gibi birçok kurumu özelleştiren, bu yağma düzeninin mimarlarından olan Babacan ve onun gibiler bugün ortalığa ‘umuduz’ diye çıkmaya çalışıyor. Bizler de diyoruz ki AKP ve türevleri bu ülkeye umut olamaz. Emekçi halkın sorunlarına çözüm bulamaz, aydınlık bir Türkiye’yi kuramaz.”

Açıklamanın ardından bahçeden ‘Babacan gençliğe umut olamaz’, ‘Babacan ODTÜ’den defol’ sloganları yükseldi. Babacan, mezunu olduğu ODTÜ’ye protestolar üzerine giremedi ve etkinlik iptal edildi.

Mezunu olduğu ODTÜ’ye 2003’te de alınmamıştı

Babacan, mezun olduğu ODTÜ’ye 2003 yılında da alınmamıştı. O dönem bakanlık koltuğunda oturan Babacan, ODTÜ İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Türkiye Ekonomisi” konulu panelde konuşmacı olarak yer alıyordu. Ancak Babacan, öğrencilerin protestosu nedeniyle panelin düzenleneceği salona girememişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*