Putin’in kızlarının ‘vaftiz babası’ Ukrayna’da gözaltına alındı… Zelenski: Esirlerle değişelim

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusların Ukrayna’yı birkaç gün içerisinde işgal etmeyi planladığını fakat 48 saatlik planlarının 48 güne uzandığını söyledi.

‘Değişmeyi öneriyorum’

Ukrayna Devlet Başkanı, Ukrayna Güvenlik Servisinin (SBU) özel bir operasyonla gözaltına aldığı Viktor Medvedçuk‘la ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Medvedçuk’un 48 gün saklanmayı başardığını ama sonunda yakalandığını ifade eden Zelenski, “Rusya Federasyonu’na Medvedçuk’u Rusların esir tuttuğu Ukraynalılarla değişmeyi öneriyorum. Kolluk kuvvetlerimiz ve ordumuz da bu olasılığı göz önünde bulundursun.” diye konuştu.

Putin’in kızlarının ‘vaftiz babası’ olduğu iddiası

Ukrayna’nın en büyük ikinci partisi olarak bilinen Yaşam İçin Muhalefet Platformu’nun lideri olarak tanınan Medvedçuk, Mayıs 2021’de devlete ihanet şüphesiyle ev hapsi cezası almıştı.

Ülkedeki savaşın başlamasının ardından ev hapsinden kaçtığı iddia edilen Medvedçuk’un, aynı zamanda Putin’in kızının vaftiz babası olduğu da öne sürülüyor.

‘Rusya’nın kaybı, Sovyetlerin Afganistan’da 10 yılda kaybettiğinden fazla’

Zelenski, “Rus ordusu bu 48 günde Çeçenistan’daki 2 savaşta, Sovyetler Birliğinin ise Afganistan’da 10 yılda kaybettiğinden daha fazla kayıp verdi” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*