Reklamlı Netflix aboneliği ile ilgili ayrıntılar netleşiyor! Çevrim dışı izleme olmayacak

Netflix’in yakında sunulacak reklam dayanaklı abonelik seçeneği, hareket halindeyken sık sık sinema yahut dizi izleyenler için en güzel görüntü akış seçeneği olmayabilir. 

Steve Moser isimli bir yazılım mühendisi Netflix’in iPhone uygulamasının kodunda “Reklamlı Netflix hariç tüm planlarda indirilebilir” yazan bir metin buldu. 

Konunun internette gündem olması üzerine TechCrunch’a açıklama yapan Netflix şunları söyledi:

“Daha düşük fiyatlı, reklam takviyeli bir seçeneğin nasıl piyasaya sürüleceğine karar vermenin şimdi birinci günlerindeyiz ve rastgele bir karar verilmedi. Münasebetiyle bu noktada bunların hepsi yalnızca spekülasyon.”

Temmuz ayında, Netflix eş CEO’su ve Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos yaklaşmakta olan abonelik seçeneği hakkında her içeriğe erişilemeyeceğini itiraf etmişti.

Şirket, gösterilerini ve sinemalarını reklamların yanı sıra sunabilmek için stüdyolarla muahedeleri yine müzakere etmek zorunda. Benzer formda, çevrimdışı görüntülemenin olmamasının da Netflix’in katman abonelerini premium üyelik için daha fazla ödemeye zorlamak istemesinden diğer legal bir nedeni olabilir.

Netflix, çevrimdışı görüntüleme ile birlikte gelmeyen, reklam takviyeli bir seçeneğe sahip tek görüntü akış platformu olmayacak. Aynı biçimde Disney+’a da reklamlı abonelik seçeneği gelecek ve içerikler çevrim dışı izlenemeyecek.

Netflix’in açıklamasına nazaran, yeni abonelik çeşidi 2023’ün başlarında dünyadaki tüm Netflix kullanıcılara sunulacak.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*