Sakarya haberleri: Karasu’da Gaziler günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Karasu Kaymakamlığı’nda çelenk töreni düzenlendi. Törenin ardından gazi ve aileleri ile Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi ziyaret edildi. Ardından Merkez Çarşılı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Karasu Kaymakamlığı binası önünde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi. Törene Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yüksel, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Eraydın’ın konuşmasının ardından ilçe protokolü, gazilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Törenin arından ilçe protokolü, Kıbrıs Gazisi Niyazi Kaya ve ailesi ile Kıbrıs Gazisi Şeref Engin ve ailesini ziyaret etti. Gazi ve yakınlarıyla bir süre sohbet eden protokol, ardından Muharip Gaziler Derneği Karasu Şubesi’ni ziyaret etti. Buradaki ziyaretin ardından Gaziler Günü programı, Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde Mevlid-İ Şerif okutuldu. – SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*