Samsun Valiliği’nden ‘şiddetli yağış’ açıklaması

Samsun’un Alaçam ve Yakakent ilçelerinde meydana gelen şiddetli yağışlarla ilgili son durum hakkında bilgi veren Samsun Valiliği, “İlimizde 26 Haziran Pazar günü başlayıp 27 Haziran Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam eden şiddetli yağış, başta Alaçam ve Yakakent olmak üzere vilayetimizin batı kesitinde tesirli olmuştur. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün vilayetimizdeki hava durumuyla ilgili değerlendirmelerinden sonra Valiliğimiz uyumunda ilgili kurumlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve ilçe belediye başkanlıklarımız, yaşanabilecek olası aksiliklere rağmen gerekli tedbirleri almış ve müdahale edilmesi için vazifeli gruplar seferber edilmiştir.

Yaşanan şiddetli yağışlarda devletimizin tüm imkanlarıyla alanda olan kurumlarımız, vatandaşlarımıza gerekli dayanağı sağlamıştır. Alaçam ilçemizde ağır yağış sonucu meydana gelen su baskınları, dere taşması, kısmi yol çökmesi/göçüğü vb. olaylara misyonlu takımlar tarafından müdahale edilmiş olup rastgele bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. İlçemizde sürecin yakından takip edilebilmesi ve ziyan tespit çalışmalarının yürütülmesi ismine İlçe AFAD Merkezi oluşturulmuştur.

Yakakent ilçemizde aşikâr aralıklarla kısa periyodik yağışlar sonucu oluşan küçük çaplı su birikmeleri, rögar/su tahliye kanalı tıkanması ve bir vatandaşımızın bodrum kattaki meskenini su basması olaylarına en kısa müddette müdahale edilmiş olup bu olaylar dışında ilçemizde günlük ömrü olumsuz etkileyebilecek rastgele bir durumla karşılaşılmamıştır. Süreç ilgili kurumlarca takip edilmektedir” denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*