Sivas’ta alaka yaşadığı bayanı öldüren sanığa müebbet mahpus cezası

Sivas’ın Gürün ilçesinde yalnız yaşayan Fatma Öz (44), 20 Nisan 2021 tarihinde ortadan kayboldu.

Malatya’nın Darende ilçesinde yaşayan ailesinin, kayıp başvurusu üzerine polis takımları çalışma başlattı. İlçede fırın işleten Bahri Maraşlı (42) ile münasebeti olduğu öne sürülen Fatma Öz’ün son görüldüğü yerler incelendi, telefon numarasından teknik takip yapıldı.

Ailesi, Fatma Öz’ün bulunması için bir televizyon programına çıktı.

İtiraf etti

Öz ile ilgisi bulunduğu ileri sürülen Bahri Maraşlı da programa katıldı.

Çelişkili bilgiler veren Bahri Maraşlı, 25 Mayıs 2021’de Gürün İlçe Devlet Hastanesi önünde silahla intihara kalkıştı.

Maraşlı, hastanede tedavisi sırasında Fatma Öz’ü tabancayla öldürdüğünü ve ilçeye bağlı Kavak köyü yakınlarındaki eski mermer ocağı alanına gömdüğünü itiraf etti.

Katil tutuklandı

Bunun üzerine harekete geçen gruplar, Maraşlı’nın tabiri doğrultusunda bölgede yaptığı aramada, Fatma Öz’ün üzeri taşlarla kapatılmış cesedini buldu.

Yapılan otopsinin akabinde Öz’ün cenazesi ailesine teslim edilerek defnedildi.

Bahri Maraşlı ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Maraşlı hakkında TCK’nın 81’inci hususu kapsamında “kasten öldürme” suçlamasıyla müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Uzak aralıktan ateş edildi

Sivas 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan sanık Bahri Maraşlı ile Fatma Öz’ün yakınlarının avukatı hazır bulundu.

Bir evvelki duruşmada sanık Bahri Maraşlı’nın elinde bulunan tabancayı Fatma Öz’ün kendi göğsüne dayayarak ateş alması sonucu öldüğünü söylemesi üzerine İsimli Tıp Kurumu’ndan istenen tabancanın uzak aralık mi yoksa yakın aralıktan mi ateşlendiğine dair rapor okundu.

Raporda tabancanın uzak aralıktan ateş edildiği ibaresi yer aldı.

“Çok pişmanım”

Duruşmada Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu mütalaasını okudu.

Uğurlu, Bahri Maraşlı’nın “kasten adam öldürme” kabahatinden “haksız tahrik” ve “pişmanlık” indirimi uygulanmadan müebbet mahpus cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Mütalaadan sonra son savunması alınan Sanık Maraşlı, “İsteyerek hiçbir şey yapmadım. Ben Fatma’yla yalnızca yüzleşmek için buluştum. Öldürmek üzere bir niyetim yoktu. Tabancamda 1 tane mermi vardı. Öldürmek isteseydim yanıma daha çok mermi alırdım. Otomobilden iner inmez bana karşı tabirleri ve küfürleri oldu. Ben uzaklaşmak istedim. Maktulün bana karşı söylediği kelamlardan ötürü, sinirlendim, çok pişmanım. Pişmanlığımdan ötürü kendimi öldürmeyi bile düşündüm. Haksız tahrik ve pişmanlık indirimi istiyorum.” dedi.

İndirimi reddedildi, müebbet aldı

Sav makamının talebi sonrası mahkeme heyeti duruşmaya 5 dakika orta verdi.

DHA’nın haberine nazaran orta sonrası kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Bahri Maraşlı’yı müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

Sanık hakkında rastgele bir indirim yapılmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.