SoftRobotics’ten yapay zeka dayanaklı e-bankacılık çözümü!

Yapay zeka, finans kesiminin dinamiklerini değiştirmeye devam ediyor. Tüketiciler alışverişlerinde ödeme etaplarını pratik, kolay ve inançlı hale getirmek için alternatif formülleri tercih ederken, nakitsiz toplum ütopyası da gerçek oluyor. Prosper Insight & Analytics’in yayımladığı datalarına nazaran yetişkinlerin %65’inden fazlası alışveriş yaparken bir yahut daha fazla taşınabilir ödeme uygulaması kullanıyor.

Y ve Z jenerasyonları için bu oran %80’leri aşıyor. Kullanıcı dostu finansal hizmetler sistemi yaratmak hedefiyle Avrupa Birliği’nin 2007’de yürürlüğe koyduğu ve Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede kabul görmüş Ödeme Hizmetleri Kanunu (PSD2) ise yeni global ödeme ekosistemini tetiklerken, teknoloji sağlayıcılarının kıymetini de artırıyor.

Başta FinTech ve bankalar olmak üzere birçok bölüme hizmet veren ödeme sistemleri SoftRobotics ise PSD2 direktifini baz alarak geliştirdiği e-bankacılık tahlilleriyle işletmelerin, süreç fiyatlarını azaltmaktan, kripto para üniteleri dahil olmak üzere farklı tahsilat yollarıyla hem inançlı alım satım yapmalarını sağlıyor, hem de küresel trendlere dayalı danışmanlık hizmeti veriyor.

E-TİCARETTE YAPAY ZEKÂ TAKVİYELİ OTOMASYON

E-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok şirketin kullanıcı tecrübesini ve ödeme süreçlerini düzgünleştirmek maksadıyla inovatif uygulamalara geçiş yaptığını belirten Soft Robotics CEO’su Bruce AFRUZ, “Son yıllarda tüketici davranışlarının dijital platformlara kayması, ödeme süreçleri başta olmak üzere tüm finansal hizmetlerin yapay zekâ dayanaklı otomasyonlarla gerçekleştirilmesine kapı araladı.

Bu süreçte fintech ve bankacılık başta olmak üzere birçok bölümden şirket ödeme almanın, para aktarmanın ve ek gelir akışlarını güzelleştirmenin yollarını ararken, dünya çapındaki finans ve teknoloji alanında hizmet veren şirketlere inovatif, inançlı, süratli ve kullanıcı dostu tahliller sunuyoruz. İş ortaklarımızı sırf bir partner olarak görmüyor, tıpkı vakitte sürecin her basamağında yanlarında yer alarak danışmanlık yapıyoruz” sözlerini kullandı.

FİNANSAL ÖDEME SİSTEMLERİNİN YENİ TRENDİ: KULLANICI DOSTU E-BANKACILIK

Pandemi devrinde finans teknolojileri pazarında büyüme kaydedildiğine dikkat çeken Bruce AFRUZ, “Dijitalleşme sürecinde alınıp satılabilen tüm eserlerin e-ticaretin birer gereci haline gelmesiyle birlikte online alışveriş yapanların sayısı da arttı. Hasebiyle satın alma süreçlerinin hızlandırılması ve inançlı şartlar yaratılması hem markaların hem de müşterilerin tecrübelerinin güzelleştirilmesinde kritik bir gereksinim haline geldi.

Biz de müşterilerimize ödeme yazılımlarından işletme sistemlerine ve data idaresine kadar birçok alandaki kaslarını güçlendirmeleri için mentorluk yapıyor ve e-bankacılık tahlilleri geliştiriyoruz. Globaldeki trendleri takip ederek e-cüzdan uygulamaları, kurumsal ticaret ve medya takibi tahlilleri, CRM ve ERP alanlarında da hizmet veriyoruz.

Finansal hizmetler bölümünün son yıllarda kaydettiği gelişmelerle birlikte bu alanda kendi yetkinliklerine sahip olmak isteyen firmalara, bu kesimin temelini oluşturan sermaye, talep, regülasyon ve insan kaynağı alanlarında kapsamlı değerlendirmeler yaparak özgün uygulamalar sunuyoruz. Amaç kitlemiz, finans ve teknoloji alanında hizmet veren bütün markalar. Bu markaların müşterilerine; ödeme almanın, para aktarmanın ve talep etmenin kolay yollarını sunarken ek gelir akışları da sağlıyoruz.

Sunduğumuz temel avantajlar; İşlem fiyatlarını azaltmak, müşterilere finansman sağlamak ve belli kripto para üniteleriyle bile alım satım yapmayı sağlamak. Her kategorideki işletmenin ödeme alma muhtaçlığına yönelik hizmetler sunabiliyoruz. Münasebetiyle amaç kitlemiz için fintech ve bankaları ön plana çıkarsak da bu mevzuda kendimize bir hudut koymuş değiliz.” dedi.

İŞ DÜNYASININ GELECEĞİ ROBOTİK TAHLİLLER OLACAK

Global bir tahlil sağlayıcısı olmak için hizmetlerini küreselde kabul gören standartlara nazaran tasarladıklarını aktaran Soft Robotics CEO’su Bruce AFRUZ, “Finansal hizmetlerin daima şimdiki kalması ve bu kesimde yer alan şirketlerin iş modellerinde kendi stratejilerini geliştirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden gerek Avrupa’da gerekse ülkemizdeki kullanıcılarımıza en optimize ve inançlı uygulamaları sunmak için tahlillerimizi PSD2 düzenlemesi, açık bankacılık temelinde inşa ediyoruz.

Finans teknolojilerinin, robotik üretim araçlarının ve yapay zeka dayanaklı uygulamaların gelecek periyotta de iş dünyasında kritik bir alana sahip olacağının farkındayız. SoftRobotics olarak bu noktada şirketlerin tüm eksiklerini ve muhtaçlıklarını tespit ediyor, maksatlarına giden yolu daha ulaşabilir kılıyoruz” tabirlerini kullandı.

Bilgi İçin: Tülay Genç | [email protected] | +90 (212) 635 70 68

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*