Sözcü TV’de Fatih Portakal belirsizliği

Sözcü TV ana haber programının sunucusu Fatih Portakal, dün akşam son yayınını gerçekleştirdi. Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güzel bir 3 ay geçirdim. Değişim olsaydı iyi olurdu, ama olmadı. Sağlık olsun. Sessiz sedasız gelmiştim, gülen yüzlerle uğurlandım” dedi.

Fatih Portakal, dün akşam Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni yayın dönemi için belirsizliğin hâkim olduğunu vurgulamıştı. Portakal “Selam herkese. Akşam 7’de Sözcü Ana Haber’de son yayını yapacağım. Yeni yayın döneminde bakacağız, olup olmadığımızı ben de bilmiyorum. Göreceğiz” demişti.

“HENÜZ KARAR VEREMEDİM”

Bugün Twitter’dan yaptığı yeni paylaşımda ekibiyle fotoğraflarını yayımlayan Fatih Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Baktım yine sıralamaya girmişim. Bu kez Sözcü TV’deki son yayınımla… Sorunsuz, arzu ettiğim yayınları yaptığım güzel bir 3 ay geçirdim. Değişim olsaydı iyi olurdu, ama olmadı. Sağlık olsun. Sessiz sedasız gelmiştim, gülen yüzlerle uğurlandım.

Yeni sezonda olup olmayacağıma henüz karar vermedim. Yine börtü böceğe dönebilirim veya çalışayım da diyebilirim. O kadar keyif veren bir duygu ki, bunu yaşamak gerekiyor. En kısa zamanda görüşmek üzere…”

KOVULDU İDDİALARINA YANIT GELDİ

Fatih Portakal ile ilgili sosyal medyada çıkan haberler üzerine Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek’ten açıklama geldi.

Delek; “Bilgi sahibi olmadan fikir üreten değersiz medya analizcileri yüzünden zorunlu açıklama: @fatihportakal ile ilk gün anlaştığımız üzere, Temmuz ve Ağustos aylarında tatile çıktı. (yıllardır yaptığı gibi) Birbirimize söz verdik yeni dönemi tatilden sonra konuşacağız.

“Fatih Portakal kovuldu” gibi ne Sözcü ailesine, ne bana ne de @fatihportakal‘a yakışmayan, taraflar için hakaret sayılacak bu ifade nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldım. Habercilere de bir not: Hakkımda, ilgi ve bilgi alanımla ilgili yazarken bir arayıp sorun. Zor değil!” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx