Trabzonsporlu hukukçulardan Fenerbahçe Lideri Ali Koç’a kabahat duyurusu

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği ve Bordo Mavi Gönüller Platformu, Fenerbahçe Lideri Ali Koç hakkında hata duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un basın toplantısında sarf ettiği tahkir ve tahrik edici, kutuplaştırıcı kelamların kaçınılmaz sonucu olarak, bugün yaşanan ve ileride yaşanması beklenen aksi aksiyonlar nedeniyle ilgili şahıs hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik kabahati istikametinden pazartesi günü hata duyurusunda bulunulacaktır. Kıymetli taraftarlarımızın tahriklere kapılmadan şampiyonluğun tadını çıkarmaya devam etmelerini, sürecin takipçisi olunduğunun bilinmesini isteriz” sözlerine yer verildi.

“TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNU İTİBARSIZLAŞTIRMAK İÇİN…”

Bordo Mavi Gönüller Platformu’ndan yapılan açıklamada ise “Ali Koç, birkaç ay evvel Trabzonspor’un muvaffakiyetinin tesadüf olmadığını, hakemlere bağlı olmadığını söylemiş ama artık kendi başarısızlığını örtmek ve Trabzonspor’un görkemli şampiyonluğunu itibarsızlaştırmak için kendi taraftarlarını kandırarak Trabzonspor üzerinde sosyolojik kırılmalara sebep olacak bir öfke oluşturmaya çalışıyor. Futbol üzerinden kardeşliği bozan, hezeyanlarını siyasi bir hesaplaşmaya çevirip ülkede beka sorunu oluşturmaya çalışan Fenerbahçe lideri hakkında Bordo Mavi Gönüller olarak savcılığa cürüm duyurusunda bulunacağız” denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*