Twitter aşkı Elon Musk’ın servetinin neredeyse yarısını sildi süpürdü!

Dünyanın en varlıklı insanı unvanını elinde bulunduran Elon Musk, yanlışlı kararlarıyla bu unvanını kaptırmak üzere. 

Musk’ın net pahası geçen yılın Kasım ayında 340 milyar doların üzerindeyken, geçen ay 197.1 milyar dolara kadar düştü. Bu Elon Musk’un geçen yıla nazaran servetinin yüzde 42’sini kaybettiği manasına geliyor. Net kıymet, toplam finansal varlıkların borçlardan  çıkarılmasıyla elde edilen pahadır. Kişinin finansal durumunu açıklamak için kullanılan bir kavramdır.

ELON MUSK 4 AYDA 65 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

Twitter ile 44 milyara anlaştığını Nisan ayında duyuran Elon Musk, o vakitten bugüne  65 milyar dolar kaybetti. Nedeni ise Musk’ın Twitter’ı satın almak için Tesla paylarını kullanması.

Anlaşmanın birinci duyurulduğu 25 Nisan’da pay başına 998,02 dolar olan Tesla payları, yüzde 24’ten fazla kıymet kaybetti. Tesla payları bugünü 752,29 dolardan kapattı. ABD borsası geçtiğimiz aylarda değerli dalgalanmalarla karşı karşıya kalsa da Tesla’nın kaybı ortalamanın çok üzerinde. Bu nedenle Musk devasa bir servet kaybetti.

Musk daha evvel spam hesaplarıyla ilgili kaygılarını lisana getirerek muahedeyi askıya almıştı. Dün ise Twitter’ı satın almak için yapılan muahedeyi tek taraflı feshettiğini duyurdu. Bu nedenle Twitter mevzuyu mahkemeye taşımaya hazırlanıyor.

Musk, yapılan mutabakat ile fesihten ötürü Twitter’a 1 milyar dolar ödemek zorunda. Lakin mahkeme sonrası Musk’ın ödeyeceği tazminat fiyatı daha da artabilir.

Musk bot hesapları mazeret ederek muahedeyi feshetse de tek nedeninin bu olmadığı çok açık.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*