Uçak kazasında ölmüştü… Sala’ya dair yeni bilgiler çıktı

Daha önce arkadaşlarına attığı mesaj ortaya çıkan Sala’nın uçağını kullanan 59 yaşındaki pilot David Ibbotson’a ait olduğu belirtilen ses kaydı yayınlandı.

Ses kaydında Ibbotson, arkadaşı Kevin Jones’a, 35 yaşındaki Piper Malibu uçağıyla Galler’den Fransa’ya uçarken teknik aksaklıkları fark ettiğini, indiklerinde de sol fren pedalının çalışmadığını gördüğünü anlatarak, ”Uçak hangara gitmeliydi” diyor.

Galler-Fransa uçuşunda sesler duyduğunu, bu uçakla yola çıkmanın tehlikeli olduğunu söyleyerek, ”Normalde can yeleğini koltukların arasında tutarım ama yarın can yeleğimi giyeceğim” diye konuşuyor.

“UÇAKTAN BİR PATLAMA SESİ GELDİ”

Bununla birlikte, Ibbotson’ın, “Cardiff’ten bir futbolcu aldım. Nantes’tan yeni satın alındı, sanırım 20 milyon sterlin değerindeydi” dediği sesli bir mesaj gönderdiği belirlendi.

Ayrıca Ibbotson, kazadan önceki uçuşunda, uçaktan bir “patlama” sesi geldiğini iddia etti.

Pilot seste, “Manş Nehri’nin ortasındayım ve bang. Uçmaya devam ediyorum ve sonra boom. Bu yüzden parametreleri kontrol ettim ve her şey yolundaydı. Bu yüzden uçmaya devam ettim ama bu bir uyarı çağrısıydı” dedi.

“UÇAK SANKİ DAĞILACAKMIŞ GİBİ”

Sala da yakın arkadaşlarına uçuş öncesinde korktuğunu ifade ettiği bir mesaj bırakmış: ”Korkuyorum. Bu uçak sanki dağılacakmış gibi görünüyor. Ben ortadan yok olsam birileri beni arar mı bilmiyorum.”

Sala’nın transfer olduğu Cardiff City FC, ona Fransa’nın başkenti Paris üzerinden tarifeli bir uçak bileti ayarlamayı teklif ettiklerini ancak Arjantinli futbolcunun Nantes’daki arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmek için bunu kabul etmediği açıklamıştı.

Uçuşu organize eden David Henderson ticari uçuş izni bulunmayan bir uçak kullanıldığı gerekçesiyle suçlu bulunmuş, 18 ay hapse mahkum edilmişti. Pilotun yolcu taşımak için gerekli lisansa sahip olmadığı, amatör pilot belgesi olduğu anlaşılmıştı.

Sala’nın bindiği uçağın kaza sonrası görüntüsü:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*