Vatandaş en büyük sorun olarak neyi görüyor? İşte yeni anket sonuçları…

Aynı soruya karşılık verenlere ikinci olarak “Türkiye’nin problemlerini hangi siyasi parti çözer?” sorusu yöneltildi. Bu soruya cevap verenlerin yüzde 30.1’i tercihini AK Parti’den yana kullanırken, yüzde 25.9’luk kesim de Hiçbiri karşılığını verdi.

ASAL Araştırma tarafından, 3-8 Temmuz 2022 tarihleri ortasında İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Malatya, Van, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin dahil 26 vilayette yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, “Sizce bugün Türkiye’nin en kıymetli sorunu nedir?”, “Türkiye’nin meselelerini hangi siyasi parti çözer?” sorularını yöneltti.

 EN KIYMETLİ SORUN “EKONOMİK SIKINTILAR”

Araştırmaya katılanların yüzde 75.4’ü Türkiye’nin en değerli sıkıntısının Ekonomik Problemler olduğunu söz etti. İkinci sırada yüzde 6.2 ile İşsizliğin yer aldığı araştırmada; üçüncü sırada yüzde 4.8 ile Mülteciler, dördüncü sırada yüzde 2.5 ile Eğitim, beşinci sırada yüzde 2.1 ile Terör, altıncı sırada yüzde 1.5 ile Adalet başlığı yer aldı.

“SORUNU ÇÖZECEK PARTİ” SIRALAMASINDA DORUKTA AK PARTİ VAR

Aynı soruya karşılık verenlere ikinci olarak “Türkiye’nin sıkıntılarını hangi siyasi parti çözer?” sorusu yöneltildi. Bu soruya karşılık verenlerin yüzde 30.1’i tercihini AK Parti’den yana kullanırken, yüzde 25.9’luk kesim de Hiçbiri’den yana görüş bildirdi.

Üçüncü sırada yüzde 20.5 ile CHP, dördüncü sırada yüzde 7.2 ile DÜZGÜN Parti, beşinci sırada yüzde 6.3 ile HDP, altıncı sırada yüzde 3.6 ile MHP, yedinci sırada ise yüzde 0.7 ile DEVA ve Zafer Partileri bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*