Yenilenmiş PlayStation Plus, yolculuğuna sorunlarla başlıyor!

Oyun dünyasının önemli isimlerinden Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getirerek, yine PlayStation Plus adıyla tek çatıda birleştirdi. Hizmet yeni yolculuğuna başlasa da bazı sorunlar yaşadı.

PlayStation sahipleri tüm oyunları ücretsiz deneyebilecek!

Sony, abonelik aktarımını “geçici olarak” engelledi

Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now birleştirirken bu hizmetlerden yararlanan kullanıcılarının da verilen kodlarla yenilenmiş hizmete geçebileceğini bildirmişti. Ancak kullanıcılar bu konuda bazı sıkıntılar yaşadı. Verilen kodlarla yenilenmiş PlayStation Plus hizmetine geçişleri belirli bir süre engellendi.

Bu engel karşısında şok yaşayan birçok kullanıcı Sony’ye geri dönüşte bulundu. Durumun farkında olan şirket, bunun geçici bir durum olduğunu belirtti. Ardından çok geçmeden durum düzeltildi. Konuya ilişkin olarak Sony, şu ifadelere yer verdi.

Yeni PlayStation Plus üyelik hizmetini başlatmaya hazırlanırken, geçişi tüm mevcut üyelerimiz için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için perde arkasında bazı çalışmalar yapıyoruz.

PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetleri tek çatı altında birleştirilirken artık PS Now hizmetinden abonelik yapılamayacak. Öte yandan hizmet Türkiye’de de hizmet verecek. Öte yandan yenilenmiş PlayStation Plus hizmetinin ülkemizdeki abonelik ücretleri de açıklandı. Üç farklı abonelik hizmetinin sağlandığı hizmetin fiyatları şu şekilde;

PS Plus Essential: 40 TL / 1 ay – 100 TL / 3 ay – 240 TL / 12 ayPS Plus Extra: 60 TL / 1 ay – 165 TL / 3 ay – 400 TL / 12 ayPS Plus Deluxe: 70 TL / 1 ay, 190 TL / 3 ay, 460 TL / 12 ay

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*