Yurtseven: ABD’de Türkiye’yi bilmeyen beşerler var

A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven, NBA’de oynamanın sorumluluğunun da büyük olduğunu söyleyerek, “Her maça çıktığında beşerler biliyor, ‘Bu Türkiye’den bir oyuncu.’ ABD’de Türkiye’yi bilmeyen beşerler var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek farklı bir his” dedi.

Takımın durumunun yeterli ve moralinin yerinde olduğunu söyleyen Yurtseven, “Sezonların yeni bitmesine karşın güçler de yerinde. Onu görmek çok yeterli. Zira bir hırs var, Türkiye ismini gerektiği yere koymak için. Kıymetli bir maç olduğunu bildiğimiz için ciddiye alırsak kazanabileceğimiz bir maç. Süratli başlayıp, güçlü bitirmemiz gerekecek. Herkes hazır. Dönemin yeni bitmesine karşın morallerin yüksek olması herkesteki o hırsı gösteriyor. Bu da müspet. Ergin hocanın özgüveni, kazanma isteğiyle de birleştirince, Ergin hocanın şampiyon söylediğini duydum, bu söylediğinin yüzde iki yüz ardındayım. Kim olursa olsun savaştığımız sürece bir bahtımız var. Biz de onu yapacağız” diye konuştu.

NBA’de Miami Heat’te oynayan 24 yaşındaki basketbolcu, bu sezonki performansı için, “16 maçlık süreç epey güzeldi. Ben bunu 82 maça, play-off’ları da eklersen 100 maça yaymak istiyorum. Onun için oynamam gerekiyor. Şu anki tek amacım ve odağım oynamak, oynama süresi” halinde konuştu.

“ABD’de Türkiye’yi bilmeyen beşerler var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek farklı bir his”

NBA’de bir Türk olarak oynamanın nasıl bir his olduğunu anlatan Ömer Faruk Yurtseven, “NBA’de oynayan Türk oyuncular olarak çok az kişi olduğumuz için bir yandan da gururlandırıyor. Sorumluluğu da çok büyük oluyor. Her maça çıktığında beşerler biliyor, ‘Bu Türkiye’den bir oyuncu.’ ABD’de Türkiye’yi bilmeyen beşerler var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek başka bir his” tabirlerini kullandı.

Son olarak A Ulusal Basketbol Takımı’ndaki ve gelecek sezonki şahsî maksatları için de başarılı basketbolcu, “Eurobasket’teki gayemiz şampiyonluk. Bunun temelini esasen artık atmaya başladık. NBA dönemi olarak hedeflerim büyük. Şu an onları açıklamak için çok erken” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*