Analist Uyardı: Patlayan Bu Altcoin Sert Düzeltme Görebilir!

Render fiyatı, NVIDIA kazanç raporuyla beslenen ve OpenAI ekosistemindeki son coşku nedeniyle yapay zeka coin’leri etrafındaki heyecanla büyük bir artış kaydetti. Altcoin fiyatındaki pompa aynı zamanda tokenin Binance’ın Japonya şubesinde listelenmesiyle de desteklendi. Ancak, kripto analisti Lockridge Okoth, RNDR’nin sert bir düzeltme riski altında olduğunu söylüyor.

RDNR fiyatı, son gelişmelere yanıt veriyor

Altcoin, yatırımcıların 15 Kasım’dan bu yana elde ettiği yaklaşık %70’lik kârı nakde çevirmesiyle çöküşe hazırlanıyor. NVIDIA kazanç raporunun ardından gelen 3. Çeyrek raporunun ardından hisselerde düşüş oldu. AI coinleri, şirket AI’dan tamamen para kazanırken ‘söylentiyi satın al haberi sat’ duygusuyla beslenen rapor öncesinde ralli yapmıştı. Raporlardaki açıklamalar, NVIDIA’nın kazançlarını kesinlikle parkın dışına çıkardığını gösteriyor.

Ayrıca, OpenAI kampındaki anlaşmazlık, Sam Altman’ın yeni bir ilk yönetim kurulunun yanı sıra CEO olarak en üst makama geri getirilmesinden sonra yatışıyor gibi görünüyor. Altman, OpenAI’deki varlığına rağmen Microsoft Corp ile güçlü bir ortaklık kurmayı taahhüt etti.

Altman’ın göreve iadesi, OpenAI’nin yatırımcıları ve paydaşları ile Altman’ın göreve iadesi yapılmazsa işten ayrılmakla tehdit eden çalışanlarının yoğun baskısının ardından gerçekleşti. Bloomberg’e göre: “OpenAI, Sam Altman’ı geri getirecek. Ayrıca, yeni yöneticiler getirmek için yönetim kurulunu elden geçirecek. Bu da Silikon Vadisi ve küresel yapay zeka endüstrisini karıştıran bir dramada çarpıcı bir tersine dönüş.” Bu iki dalganın etrafındaki heyecan azalıyor. RNDR ve diğer AI coinleri 7,5 milyon dolara kadar kar kaydettikten sonra çökme riski altında.

Altcoin fiyatı %30’luk bir çöküşe hazırlanıyor!

Render, tezi destekleyen hem teknik hem de on-chain ölçümlerle bir çöküş için hazırlanıyor. Birincisi, RNDR zaten aşırı satın alınmış durumda. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 70’in üzerindeki konumu bunu kanıtlıyor. Token, 3,158 dolardan 3,725 dolara kadar uzanan bir arz bölgesinin ortalama eşiği olan 3,451 dolarlık direnç seviyesinden bir retle karşı karşıya. Arz bölgesi, agresif satışlarla karakterize edilen bir alandır. Bu emir bloğunun bir direnç olarak kalması muhtemel. Bu yüzden, altcoin fiyatının 2,825 dolarlık en yakın desteği test etmek için düşmesi mümkün.

Yukarıda belirtilen taban tutmazsa, düşüş, Render fiyatının yatay çizgi ile 25 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) arasındaki birleşme desteğini 2,266 dolar destek seviyesinde test etmesi için uzayabilir. Veya daha korkunç durumda, daha aşağı uzanarak 1,720 dolardaki 200 günlük EMA’nın altına kayması olası.

RNDR 1 günlük grafik

On-chain ölçümler de düşüş eğilimini destekliyor

RNDR Ağı Gerçekleşen Kâr/Zarar (NPL) ve 100 bin dolar ve üzeri balina işlem sayısı (WTC) ile başlayan çeşitli on-chain ölçümler, altcoin fiyatı için düşüş durumunu destekliyor. Bunlar tutarlı bir yükseliş gösterdi ve pariteleri genellikle piyasadaki bir düzeltmeden önce geldi. NPL ve WTC önemli artışlar gösterirken, yatırımcıların altcoin üzerinde short pozisyon almaları mümkün.

RNDR Ağı Gerçekleşen Kar/Zarar (NPL) ve Balina İşlem Sayısı (WTC)

Ayrıca, holding kârlılığını gösteren Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer Oranı (MVRV), RNDR fiyatında potansiyel bir geri çekilme veya düzeltmeye işaret ediyor.

RNDR 30 günlük MVRV

Ayrıca, 1.000 ile 1.000.000 arasında altcoin içeren adreslerin arz dağılımı da satıcı ivmesinin arttığını gösteriyor.

RNDR arz dağıtımı

Bu durumu, genellikle satış niyeti olarak yorumlanan borsalardaki arzdaki artışı da destekliyor.

Borsalarda RNDR arzı

Öte yandan, mevcut seviyelerin üzerinde artan alım baskısının, altcoin fiyatını kuzeye göndermesi olası. Bu durumda, 3,451 doların üzerinde belirleyici bir hareketle düşüş tezi geçersiz olur. Bunun, RNDR fiyatının 4.000 dolara ulaşması için tonu ayarlaması olası. Veya oldukça yükselişli bir durumda, 4.409 dolar direnç seviyesine kadar bir boyun yüksekliğini uzatması muhtemel. Böyle bir hareket, mevcut seviyelerin üzerinde %30’luk bir yükseliş anlamına gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx