DOGE, ADA, XRP, SOL ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

ABD dolar endeksi neredeyse son 1 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Bu durumda bile Bitcoin ve hatta bazı altcoinler istikrarını koruyor. Bitcoin ve DOGE dahil belirli altcoinler kısa vadeli bir yükseliş hareketi başlatabilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD dolar endeksi (DXY) son bir yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Bu durumda bile Bitcoin 26.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Bu, daha düşük seviyelerde agresif satış eksikliğini gösterdiği için hafif olumlu bir işaret. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bir aralıkta sıkışıp kaldı. BTC’nin yönsüz fiyat hareketi traderları kenarda tutuyor. On-chanin analiz platformu CryptoQuant’ın yeni araştırmasına göre, Bitcoin’in günlük spot borsa işlemleri Mart ayında 600.000’i aştı. Ancak geçen hafta işlemler 8.000-15.000’e kadar düştü. Düşük likidite her iki yönde de değişken hareketlere yol açabilir. Bu nedenle traderların dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca, her gün içi kırılmada pozisyon almak yerine onayları beklemek lazım.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vadeli fiyat hareketleri belirsizliğini koruyor. Ancak bu durum uzun vadeli boğaları portföylerine Bitcoin eklemekten caydırmadı. MicroStrategy kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı Michael Saylor, firmanın ortalama 27.053 dolar fiyatla 5.445 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (26.436 dolar) yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğalar 27 Eylül’de fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı. Ancak 50 günlük basit hareketli ortalamayı (26.757 dolar) aşamadı.

Bu, ayıların pes etmediğini ve 50 günlük SMA’ya kadar olan mitingleri sattığını gösteriyor. Ayıların 24.800 dolara potansiyel bir düşüşün önünü açmak için fiyatı 25.990 doların altına çekmesi gerekecek. Bu seviyenin boğalar tarafından sağlam bir alım çekmesi muhtemel. Yukarı yönde, ilk güç işareti 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. BTC’nin daha sonra 27.500 dolara ve ardından 28.143 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün. Ayıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Eter bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Fiyat 27 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (1.614 dolar) üzerine çıktı. Ancak boğalar gün içi ralliye tutunamadı. Bu durum, yüksek seviyelerin satıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

Göreceli güç endeksindeki (RSI) yükseliş sapması alıcıların lehine. Fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarlarsa, ETH’nin önce 50 günlük SMA’ya (1.668 dolar) yükselmesi ve ardından 1.746 dolarlık genel dirence doğru bir ralli denemesi mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayıların komutada olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 1.531 dolarlık önemli desteğin altına çekmeye çalışacaktır. Bu gerçekleşirse, ETH’nin 1.368 dolara kadar düşmesi olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 220 dolarlık arıza seviyesinin altında kalıyor. Ancak olumlu bir işaret, boğaların fiyatın 203 doların altına düşmesine izin vermemiş olması.

20 günlük EMA (213 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 220 doların üzerine çıkarırlarsa boğaların lehine olacak. BNB’nin daha sonra 235 dolara kadar yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat düşmeye devam eder ve 203 doların altına düşerse, ayıların üstünlüklerini iddia ettiklerini gösterecektir. BNB’nin daha sonra düşüş trendinin bir sonraki ayağını 183 dolarlık güçlü desteğe doğru başlatması olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar 25 Eylül’de XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0,50 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar yerlerini korudu.

Son birkaç günün fiyat hareketi, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Satıcılar, fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına çekerek üstünlük sağlamaya çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, XRP’nin 0,46 dolara ve ardından 0,41 dolara inmesi mümkün. Aksine, fiyat yükselir ve direnç çizgisinin üzerine çıkarsa, boğaların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösterecektir. XRP’nin daha sonra 0,56 dolarlık genel dirence yükselmesi olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 25 Eylül’de 0,24 dolarlık hayati destekten sıçradı. Ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Bu durumun daha fazla satışla sonuçlanması mümkün.

0,24 dolar seviyesinin boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık olması muhtemel. Eğer 0,24 dolarlık destek yerini bırakırsa, ADA azalan üçgen formasyonunu tamamlayacaktır. ADA’nın daha sonra 0,22 dolara ve ardından 0,19 dolarlık desen hedefine doğru aşağı yönlü bir hareket başlatması olası. Bu varsayımın aksine, fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş düzenini geçersiz olacaktır. ADA’nın daha sonra 0,29 dolara doğru bir yükseliş hareketi başlatması mümkün.

DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Ayılar 26 Eylül’de DOGE fiyatını 0,06 dolar desteğinin altına çekti. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, kademeli olarak düşen 20 günlük EMA (0,06 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların komutada kaldığını gösteriyor.

Satıcılar, DOGE fiyatını 0,06 doların altına düşürmek ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Eğer bunu başarırlarsa, DOGE fiyatının bir sonraki önemli destek olan 0,055 dolara düşmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüşte olduğuna işaret edecektir. DOGE fiyatının önce 0,07 dolara yükselmesi ve ardından 0,08 dolara doğru fırlaması olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğaların son birkaç gün içinde Solana’yı 20 günlük EMA’nın (19,42 dolar) üzerine çıkaramaması, ayıların agresif bir şekilde seviyeyi koruduğunu gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı döndü. Ayrıca, ayılar SOL’u 18,50 dolardaki en yakın desteğin altına çekerek avantajlarını geliştirmeye çalışacak. Bu seviyeyi kırarsa, satışların artması mümkün. Ayrıca, bir sonraki durak muhtemelen 17,33 dolar olacaktır. Aksine, fiyat 18,50 dolardan sıçrarsa, düşüşlerde satın almayı önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Bunu yaparlarsa, SOL’un 22,30 dolara sıçraması mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya (2,11 dolar) düştü. Bir yükseliş trendinde, alıcılar genellikle 20 günlük EMA’ya kadar olan düşüşleri satın alır.

Burada da boğalar 27 Eylül’de 20 günlük EMA’ya düşüşü satın aldı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, TON %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 2,40 dolara yükselmeye çalışacaktır. Bu arada, satıcıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı 2,07 doların altına çekmeye ve düzeltmeyi 50 günlük SMA’daki (1,76 dolar) bir sonraki ana desteğe uzatmaya çalışacaklar.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (4,10 dolar) altında kaldı. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor.

RSI yükseliş eğilimi gösterdiğine dair işaretler veriyor. Ancak alıcıların satış baskısını azaltmak için 4,22 dolardaki genel engeli aşması gerekecek. Bu gerçekleşmezse, daha fazla düşüş riski devam eder. DOT düşmeye devam eder ve 3,91 dolarlık yakın desteğin altına kayarsa, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını gösterecektir. Aşağı yönde bir sonraki destek 3,58 dolar seviyesinde.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon 25 Eylül’de 0,51 dolarlık kritik destekten sıçradı. Ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,53 dolar) üzerine çıkaramadı. Bu, duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 11 Eylül’deki gün içi en düşük seviye olan 0,49 doların altına çekmeye çalışacak. Bu desteğin çökmesi düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Boğalar için küçük bir umut ışığı, RSI’nın yükseliş eğilimi göstermesi. Alıcıların, sürekli bir toparlanmanın başlangıcını işaret etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. MATIC’in daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,56 dolar) yükselmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx