Filistin Devlet Başkanı Abbas, Biden İle Görüşmesini İptal Etti: Ürdün Ziyaretini Yarıda Kesti!

Filistin’in lideri Mahmud Abbas, Gazze Şeridi’nde bulunan Al Ahli Arab Hastanesi’ne yönelik gerçekleştirilen saldırı sonrasında, Ürdün’deki resmi ziyaretini acil bir şekilde sonlandırdı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın programı, Gazze Şeridi’ndeki Al Ahli Arab Hastanesi’ne gerçekleşen talihsiz saldırı sebebiyle aniden değişti.

Önceden planlanmış olan Ürdün ziyareti, Abbas’ın ABD Başkanı Joe Biden ve diğer dünya liderleriyle yapacağı önemli görüşmeleri içeriyordu.

Ancak, Gazze’deki olaylar sonrası, Abbas Ürdün ziyaretini tamamlamadan yarıda bırakmak zorunda kaldı.

”Mahmud Abbas, Batı Şeria’ya Dönüyor”

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Hüseyin el-Şeyh yaptığı açıklamada, Ürdün’ün başkenti Amman’dan ayrılarak Batı Şeria’ya geri döneceğini belirterek, Abbas’ın bu gece acil bir toplantı çağrısında bulunduğunu ifade etti.

El-Şeyh, Abbas’ın ABD Başkanı Joe Biden ve diğer liderlerle yarın Amman’da yapılması planlanan ve İsrail ve Hamas arasındaki çatışmaların ele alınacağı toplantıya da katılımını iptal ettiğini aktardı.

Mahmud Abbas, 3 Gün Yas İlan Etti!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıda bine yakın sivilin katledilmesinin ardından 3 gün yas ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx