Geely Auto, uygun fiyatlı yeni EV modeli Galaxy E8’i piyasaya sürdü

Geely Auto Group, elektrikli araç (EV) pazarında önemli bir adım atarak Galaxy E8 modelini resmi olarak piyasaya sürdü. 24.752 dolar fiyat etiketiyle BYD’nin popüler Han elektrikli aracına ciddi bir rakip olarak konumlanan Galaxy E8, bütçe dostu tüketicilere uygun bir alternatif sunuyor.

Galaxy E8, Geely’nin Galaxy ürün serisine en son eklenen model olup, şirketin sürdürülebilir hareketlilik alanındaki taahhüdünü Sustainable Experience Architecture (SEA) ile temsil ediyor. Geely Auto, 2025 yılına kadar Galaxy serisinde toplam yedi model tanıtmayı planlıyor. Bu modeller hem plug-in hibrit hem de tam elektrikli seçenekleri kapsıyor.

Bu orta ve büyük boyutlu elektrikli sedan, 5.010 mm uzunluk, 1.920 mm genişlik ve 1.465 mm yükseklik ölçülerinde, 2.925 mm’lik bir aks mesafesine sahip. Geely Auto CEO’su Jerry Gan, Galaxy E8’in rekabetçi EV segmentinde en geniş pazar payını hedeflediğini ve hem ana akım plug-in hibrit hem de saf elektrikli araç meraklılarını hedef aldığını vurguluyor.

Geely Auto, uygun fiyatlı yeni EV modeli Galaxy E8’i piyasaya sürdü

Kaputun altında, Galaxy E8 çeşitli donanım seçenekleri ve çoklu başlangıç fiyatları sunuyor. Yüksek performanslı silikon karbür elektrik sürücü sistemi, çift motor ile 475 kW güç üretiyor. En üst düzey versiyon, 800 V yüksek voltajlı platforma dayanarak, beş dakikalık bir şarjla 180 kilometre menzil elde edebiliyor ve sadece 3.49 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

Kokpit içinde, Galaxy E8, Qualcomm Snapdragon 8295 çipi tarafından desteklenen ileri teknoloji özelliklerine sahip. Standart özellikler arasında, Çin’in EV sektöründe yeni bir referans noktası oluşturan büyük bir 45 inç ekran ve 8K çözünürlük yer alıyor.

Daha da cazip bir teklif olarak, Geely Auto, 31 Ocak’tan önce sipariş veren müşterilere indirimler, seçenek fonları ve takas teşvikleri sunuyor. Teslimatlar çoktan başlamış durumda ve New Oriental Education’ın kurucusu Yu Minhong gibi önemli isimler erken benimseyenler arasında yer alıyor.

Geely Auto’nun kitlesel pazar EV segmentine girişi, Çin’de elektrikli araçlara olan talebin artması göz önüne alındığında stratejik olarak zamanlanmış durumda. Galaxy E8 ile Geely, sadece satışları artırmayı hedeflemekle kalmıyor, aynı zamanda elektrikli hareketlilik alanında evrilen manzarada, BYD gibi üreticilerin B sınıfı sedan kategorisindeki hakimiyetine rakip olarak kendini anahtar bir oyuncu olarak konumlandırmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx