Uluslararası Reklam Ajansı FCB ARTGROUP, Alman Reklam Ajansı CARLNANN Ortaklığı ile Avrupa’ya Açılıyor

Türkiye’nin yurtdışında ofisleri olan ilk ve tek Türk Reklam Ajansı FCB Artgroup, Avrupa pazarına Almanya’nın önde gelen reklam ajanslarından Hamburg merkezli CarlNann ile ortak olarak kurduğu Artgroup CN Germany GbmH ile giriyor.  

 

Almanya’da 4 milyona yakın bir Türk nüfusu, 1,300’den fazla Türk şirketi, 140 milyar Euro’luk bir ikili ticaret hacmi ve 50 milyar Euro’luk bir reklam pazarı olmasına rağmen, her iki ülkede de ofisi bulunan profesyonel bir reklam ajansı bulunmuyor.

 

Her iki ülkenin iş yapış dinamiklerindeki farklılıkları bir zenginlik olarak değerlendiren Artgroup CN, öncelikli olarak iki ülkede ticari faaliyette bulunan şirketlerin güvenilir ve profesyonel bir iletişim ortağı olarak, iş hedeflerine ulaşmalarını hedefliyor. 

 

Almanya ile Türkiye arasında profesyonel, yaratıcı ve kültürel bir köprü olma misyonuyla, Artgroup CN, Alman disiplinini Türk hızı ve esnekliği ile birleştirerek, Almanya’ya yatırım yapan Türk markaları, Türk nüfusunu hedefleyen Alman markaları ve Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nde yatırım yapmak isteyen Alman markaları için evrensel normlarda yaratıcı kampanyalar gerçekleştirmeyi amaçlıyor. 

 

Artgroup CN Başkanı Fehmi Özkan yaptığı açıklamada “Türkiye’nin ilk uluslararası reklam ajansı olma” vizyonu doğrultusunda İstanbul, Bakü, Almaty, Taşkent, Tiflis ve Kiev’deki ofislerinin ardından Avrupa’daki ilk ofislerini Almanya’da CarlNann ile birlikte açmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Özkan ayrıca Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Chakra, Unilever, Ülker, Coca-Cola, Henkel, Danone, Ferrero, Red Bull, Total Energies, Haribo, Divan, Vestel, Eti, gibi 130’un üzerinde birbirinden değerli marka ile farklı coğrafyalarda 300 kişilik bir “tek ekip” ile çalışmanın benzersizliğini vurguladı.   Fehmi Özkan bu yaklaşım doğrultusunda İstanbul ve Hamburg ofislerindeki reklam profesyonellerinden oluşan “tek ekip” ile Artgroup CN’in ilk müşterisi Tekirdağ Gold Series Rakının Almanya’da yeniden lansmanını başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx